dla niepełnosprawnych ruchowo

Pomoce, sprzęt specjalistyczny i oprogramowanie dla osób niepełnosprawnych zmagających się z innymi dolegliwościami niż dysfunkcja wzroku.

 • klawiatury specjalistyczne

  Klawiatury specjalistyczne dla niepełnosprawnych ruchowo są doskonałą pomocą dla osób mających problemy manualne. Większość tego typu klawiatur ma powiększone i lekko działające klawisze. Do wielu modeli tego typu klawiatur dostępne są również specjalne nakładki zapobiegające przypadkowemu naciśnieciu innego klawisza podczas pisania. Dostępne są też specjalne klawiatury dla osób mających problemy w komunikowaniu się.

   

 • urządzenia zastępujące mysz

  Z myślą o osobach niepełnosprawnych ruchowo, sparaliżowanych lub po prostu mającyh problemy manualne, powstało wiele urządzeń, które mają na celu zastąpić klasyczną mysz komputerową i dzięki temu umożliwić korzystanie z komputera.

   

 • urządzenia do sterowania wzrokiem

  Urządzenia do sterowania wzrokiem mogą zastąpić zarówno mysz jak i klawiaturę komputerową. Są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają problem ze sterowaniem komputerem za pomocą ruchów głowy, czy innymi urządzeniami zastępującymi mysz.

Sortuj wg:
 • Plastikowa podkładka pod klawiaturę

  Podkładka pod klawiaturę

  Specjalistyczna podkładka pod klawiaturę, która umożliwia ustawienie klawiatury pod kątem. Zwiększa to ergonomię pracy.

  Cena:279.00
 • Klawiatury VisionBoard 2

  VisionBoard 2 - klawiatura specjalistyczna

  Atrakcyjnie i innowacyjnie zaprojektowana klawiatura dla dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym, a zwłaszcza osób niepełnosprawnych. Doskonale wykorzystywana w nauce pisania i obsługi komputera.

  Klawiatura z białymi klawiszami i czarnymi oznaczeniami.
   

  Cena:429.00
 • BIGtrack z gniazdami (przyciski dostępne oddzielnie)

  BIGtrack z gniazdami do przycisków - mysz piłka

  BIGtrack to pierwotnie zaprojektowane dla dzieci urządzenie posiada właściwości, które sprawiają, iż jest ono wartościowym narzędziem dla użytkowników mających problemy z obsługą tradycyjnej myszy.

  Cena:479.00
 • Przełącznik Single Pedal for Savant Elite2 & JSB

  Single Pedal for Savant Elite2 & JSB - rodzaj przycisku

  Single Pedal for Savant Elite2 & JSB to pojedynczy pedał nożny ze złączem mini-jack pełniący funkcję dodatkowego przycisku współpracującego z dowolnym modelem przełączników nożnych Kinesis USB. Można go podłączyć do przełącznika nożnego Kinesis Savant Elite2 & JSB wyposażonego w dodatkowe wejście typu jack albo do dwuportowego samodzielnego modułu sterującego.

  Cena:499.00
 • Klawiatura Clevy

  Klawiatura Clevy

  Atrakcyjnie i innowacyjnie zaprojektowana klawiatura dla dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym, a zwłaszcza osób niepełnosprawnych. Doskonale wykorzystywana w nauce pisania i obsługi komputera.

  Cena:619.00
 • Przełącznik Savant Elite2 Dual Pedal

  Savant Elite2 Dual Pedal - przełącznik lewego i prawego kliknięcia myszy

  Savant Elite2 Dual Pedal to programowalny pedał nożny USB dla komputerów Windows i Mac. Pedały domyślnie zaprogramowane są w taki sposób, że lewy i prawy wykonują odpowiednio funkcję lewego i prawego przycisku myszy. Można je w bardzo łatwy i szybki sposób przeprogramować na wykonywanie takich funkcji, jak Kopiuj,

  Cena:899.00
 • Urządzenie zastępujące mysz SimplyWorks Trackball

  SimplyWorks Trackball

  SimplyWorks Trackball można użyć z dowolnym odbiornikiem SimplyWorks jako alternatywnego urządzenia zastępującego funkcje myszy komputerowej.

  Cena:999.00
 • KidTrac - mysz piłka

  KidTrac - mysz piłka

  KidTrac to mysz komputerowa typu trackball, zawierająca blokadę.

  Trackball służy do pracy i zabawy. Dostosowuje się do osób leworęcznych i praworęcznych. Posiada blokadę, która pozwala na stosowanie techniki „przeciągnij i upuść” bez przytrzymywania przycisku.

  Cena:1099.00
 • Urządzenie zastępujące mysz BJoy Hand A

  BJoy Hand A - ergonomiczny joystick

  BJoy Hand A to ergonomiczny joystick, którego kształt i wielkość pozwalają na to, by mieścił się w dłoni, a obsługiwany był za pomocą delikatnego ruchu palca.

  Cena:1099.00
 • Urządzenie zastępujące mysz BJoy Hand C

  BJoy Hand C - ergonomiczny joystick

  BJoy Hand C jest bardzo podobny do BJoy Hand A, jednak wymaga mniejszej precyzji w zakresie ruchu. Daje możliwość ruchu kursora w ośmiu kierunkach, mieści się w dłoni, jego konstrukcja opiera się na mikroprzycisku stanowiącym joystick oraz czterech bardzo czułych przyciskach do których można przypisać różne funkcje.

  Cena:1099.00
 • Urządzenie do sterowania komputerem System Sensor MYSZ

  System Sensor MYSZ

  „System Sensor MYSZ” można tak zaprogramować, że za pomocą jednego dowolnego przycisku możemy pisać i posługiwać się komputerem. Posługując się do tego celu klawiaturą ekranową.

  Cena:1100.00
 • Urządzenie zastępujące mysz Optima Joystick

  Optima Joystick

  Optima Joystick jest zaprojektowany, aby zaspokoić potrzeby osób z niepełnosprawnością ruchową kończyn górnych w obsłudze komputera. Kursor porusza się pod wpływem lekkiego dotyku (0,5 Newtonów) w sposób precyzyjny, co pozwala na swobodną nawigację i wybór obiektów znajdujących się na monitorze komputera.

  Cena:1499.00
 • Urządzenie zastępujące mysz SimplyWorks Joystick

  SimplyWorks Joystick

  SimplyWorks Joystick można użyć z dowolnym odbiornikiem SimplyWorks jako alternatywnego urządzenia zastępującego funkcje myszy komputerowej lub z odbiornikami do obsługi zabawek i urządzeń elektrycznych jako alternatywę przełącznika typu wobble (w typie rączki).

  Cena:1599.00
 • Urządzenie do sterowania System Sensor wersja V5

  System Sensor wersja V5

  Urządzenie podłącza się bezpośrednio do gniazda USB, system jest zasilany z wejścia USB komputera lub z dodatkowego zasilacza USB-DC 5V.

  Cena:1700.00
 • Urządzenie sterujące Sip Puff Switch

  Sip Puff Switch - sterowanie poprzez wdech i wydech

  Sip Puff Switch to urządzenie montowane na głowie, pozwalające na przekazywanie do komputera, czy innego urządzenia, takiej informacji, jak klikanie myszką, czy przyciskanie przycisku.

  Cena:1799.00
 • OPTIMAX Joystick

  OPTIMAX Joystick

  Optimax Joystick to pierwszy bezprzewodowy joystick ze wspomaganiem, zaprojektowany specjalnie dla osób z trudnościami motorycznymi. Reaguje na najlżejszy dotyk (0,5 niutona), zapewniając dokładną nawigację kursorem i precyzyjne celowanie w obiekty na ekranie komputera.

  Cena:1899.00
 • Urządzenie Quha Pufo+

  Quha Pufo+ - moduł dla myszy żyroskopowej Quha Zono

  Quha Pufo+ to moduł dla myszy żyroskopowej Quha Zono, który umożliwia funkcję klikania za pomocą wydechu. Dzięki temu stosowanie myszy nagłownej jest jeszcze bardziej wygodne i wszechstronne, a pisanie za pomocą klawiatury ekranowej – szybsze. Posiada zintegrowany klips umożliwiający mocowanie do okularów oraz regulowany pałąk do mocowania na głowie, dzięki czemu jest łatwy do noszenia.

  Cena:1999.00
 • Urządzenie zastępujące mysz BJoy Button

  BJoy Button - mysz w formie przycisków

  BJoy Button to myszka, którą obsługuje się za pomocą ośmiu przycisków, kliknięcie których odpowiada za poszczególne funkcje myszki.

  Cena:2199.00
 • Urządzenie zastępujące mysz BJoy Ring

  BJoy Ring - joystick

  BJoy Ring to urządzenie podłączone do komputera za pomocą wejścia USB. Po podłączeniu, joystick wózka inwalidzkiego spełnia funkcje myszy komputerowej. Klikanie odbywać się może za pomocą dodatkowych przycisków.

  Cena:2299.00
 • Urządzenie zastępujące mysz BJoy Stick A

  BJoy Stick A - joystick z przyciskami

  Urządzenie BJoy Stick A skonstruowane zostało na wzór joysticków używanych do prowadzenia wózków inwalidzkich – chodzi o łatwą dostępność do dużych przycisków oraz o niewielki ruch jaki jest wymagany do kierowania rączką joysticka. BJoy Stick A zastępuje funkcje tradycyjnej myszy komputerowej.

  Cena:2499.00
 • Urządzenie zastępujące mysz BJoy Stick C

  BJoy Stick C - joystick z przyciskami

  BJoy Stick C pozwala na precyzyjne ruchy kursora, mimo braku precyzyjnych ruchów rąk. Nie wymaga dużej siły, a sztywność rączki joysticka niweluje problem niekontrolowanych ruchów kursora. BJoy Stick C zastępuje funkcje tradycyjnej myszy komputerowej.

  Cena:2499.00
 • Klawiatura Maltron do pisania za pomocą np. ust

  Klawiatura Maltron do pisania za pomocą głowy lub ust

  Kształt i układ oraz możliwość zamocowania klawiatury Head/Mouth na statywie powodują, że stanowi najwygodniejsze narzędzie dla osób posługujących się wskaźnikiem do pisania.

  Cena:2699.00
 • Maltron Single Handed dla praworęcznych

  Maltron Single Handed - klawiatura do pisania jedną ręką

  Klawiatury Maltron Single Handed ukształtowano w taki sposób, aby wyjść naprzeciw tym, którzy muszą pracować na klawiaturze za pomocą jednej ręki.

  Cena:2699.00
 • GlassOuse - urządzenie zastępujące mysz

  GlassoUse - rodzaj alternatywnej myszy

  Bardzo lekkie (47,2 g) bezprzewodowe urządzenie zaprojektowane, by pomóc tym osobom, które ze względu na ograniczone możliwości nie mogą w pełni korzystać z technologii. GlassoUse, który jest rodzajem myszy alternatywnej, daje możliwość kontrolowania komputera, tabletu czy telewizora z funkcją Smart TV.

  Wersja Pro pozwala na podłączenie trzech urządzeń.

  Cena:2999.00
 • Urządzenie zastępujące mysz BJoy Chin

  BJoy Chin - sterowanie myszą za pomocą ruchów głowy

  BJoy Chin jest zaprojektowana tak, by za pomocą ruchu głowy sterować ruchem kursora. Podbródek opieramy wygodnie na specjalnie wyprofilowanym podparciu i możemy przystąpić do pracy! Klikanie odbywa się poprzez naciśnięcie przycisków znajdujących się na bokach podparcia.

  Cena:3399.00
 • Ergonomiczna klawiatura Maltron 3 D

  Maltron 3 D - klawiatura ergonomiczna

  Klawiatury Maltron 3D zaprojektowano w taki sposób, aby zapewnić jak największą efektywność i ergonomiczność pracy na komputerze. Stworzona jest tak, aby optymalnie ustawić pozycję każdego palca i nie doprowadzić do jego nadwyrężenia.

  Cena:3499.00
 • Klawiatura Maltron Expanded

  Klawiatura Maltron Expanded

  Mocna konstrukcja klawiatury Maltron Expanded i otoczone ramkami klawisze, sprawiają, że jest ona dobrym narzędziem pracy dla osób z porażeniem, niedowładem lub piszących przy pomocy stóp.

  Cena:4649.00
 • Urządzenie zastępujące mysz HeadMouse Nano

  HeadMouse Nano - sterowanie myszą za pomocą ruchów głowy

  HeadMouse zastępuje standardową mysz komputerową. Przeznaczona jest dla osób, które nie mogą używać rąk lub mają problemy z obsługą tradycyjnej myszy. HeadMouse przekształca naturalne ruchy głowy użytkownika w ruch wskaźnika myszy.

  Cena:5999.00
 • Urządzenie Quha Zono

  Quha Zono - sterowanie myszą za pomocą ruchu głowy

  Quha Zono to bezprzewodowa, żyroskopowa mysz zaprojektowana dla specjalnych potrzeb. Zapewnia pełny, precyzyjny i intuicyjny dostęp do komputera za pomocą niewielkich ruchów głowy.

  Ponieważ jest urządzeniem kompletnie bezprzewodowym, małym i lekkim, można je nosić na wiele rozmaitych sposobów: na oprawkach od okularów, opasce, czapce z daszkiem i tak dalej, jak komu wygodniej.

  Cena:6099.00
 • Urządzenie do sterowania wzrokiem EyeTech TM5

  EyeTech TM5 - urządzenie do sterowania wzrokiem

  Urządzenie EyeTech reprezentuje technologie eyetrackingu – śledzenia ruchu gałek ocznych przez kamery umieszczane na komputerze. Ruchy gałek ocznych bezpośrednio odpowiadają za ruchy kursora, urządzenie to umożliwia obsługę aplikacji komputerowych osobom z niepełnosprawnością ruchową.

  Cena:6999.00
 • Urządzenie myGaze Power

  myGaze Power - urządzenie do sterowania wzrokiem

  myGaze Power to nowy eye tracker, który korzystając z dołączonego oprogramowania Eye Mouse Power zapewnia dostęp do wszystkich interesujących aktywności komputerowych: Internetu, mediów społecznościowych, muzyki i filmów, gier, programów służących do komunikacji i rozmaitych innych.

  Cena:9299.00
 • PCEye 5 z opakowaniem

  PCEye - sterowanie wzrokiem

  Steruj komputerem z systemem Windows, używając tylko wzroku, nawet na zewnątrz !!!

  Nowy PCEye to fantastyczne urządzenie do sterowania komputerem przy użyciu Waszych oczu.

  Cena:9299.00
 • Urządzenie do sterowania wzrokiem IntelliGaze

  Alea IntelliGaze - urządzenie do sterowania wzrokiem wraz z oprogramowaniem

  System IntelliGazeTM  składa się z eyetrackera, podłączanego do komputera za pomocą kabla USB i mocowanego do monitora adapterem VESA oraz oprogramowania pozwalającego, po jednokrotnej, prostej kalibracji, na kontrolowanie wszystkich aplikacji działających z systemem Windows.

  Cena:11699.00