wsparcie terapii

W tej kategorii przedstawiamy oprogramowanie służące wsparciu terapii w różnego rodzaju schorzeniach i deficytach.

 • terapia afazji

  Oprogramowanie wspeirające terapię afazji.

 • Dr Neuronowski

  Oprogramowanie terapeutyczne, wspierające terapię mowy i innych zaburzeń poznawczych.

 • Cognitomniac

  Oprogramowanie terapeutyczne z serii Cognitomniac.

Sortuj wg:
 • Oprogramowanie terapeutyczne AfaSystem

  AfaSystem - zestaw oprogramowania wspierającego terapię pacjentów z afazją

  W Pracowni Neuropsychologii Klinicznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie został opracowany zestaw programów komputerowych wspomagających rehabilitację chorych z afazją, przeznaczony dla specjalistów zajmujących się terapią funkcji językowych (neuropsychologów i neurologopedów).

 • Oprogramowanie AfaSystem w wersji dla pacjenta

  AfaSystem w wersji dla pacjenta

  W Pracowni Neuropsychologii Klinicznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie został opracowany zestaw programów komputerowych wspomagających rehabilitację chorych z afazją.

  Przygotowane w formie elektronicznej ćwiczenia obejmują podstawowe funkcje językowe (tworzenie i rozumienie wypowiedzi językowych, czytanie i pisanie).

  Cena:60.00
 • Pakiet Cognitomniac ADHD

  Cognitomniac ADHD - gry ćwiczące umiekętności potrzebne w szkole

  Pakiet ADHD zawiera gry ćwiczące umiejętności często przydatne w szkole, ponieważ jest to zaburzenie występuje najczęściej w wieku szkolnym. Są to pamięć, wiedza o klasyfikacji, abstrahowanie i przeszukiwanie tekstu. Każda gra zaczyna się od średniego poziomu trudności.

  Cena:2599.00
 • Pakiet Cognitomniac Autyzm

  Cognitomniac Autyzm - gry rozwijajace funkcje poznawcze

  Na pakiet Autyzm składają się proste gry związane ze znajomością przedmiotów i dźwięków w domu oraz tekstów z kultury popularnej. Wszystkie gry zaczynają się od najprostszego poziomu. Tło każdej gry zostało wyłączone (gracz widzi jedynie materiał ćwiczeniowy), aby ograniczyć liczbę rozpraszających elementów. W grach występują instrukcje i lektor, żeby ułatwić rozwiązywanie zadań.

  Cena:2599.00
 • Pakiet oprogramowania Cognitomniac Dorosły

  Cognitomniac Dorosły - gry trenujące pamięć, wiedzę i myślenie

  W pakiecie znajdują się gry trenujące pamięć, wiedzę i myślenie. Gry w tym pakiecie są skonfigurowane na średni poziom trudności i uśrednione ustawienia. Pakiet jest przeznaczony dla osób bez zaburzeń, chcących poprawić swoje kompetencje poznawcze w wymienionych obszarach.

  Cena:2599.00
 • Oprogramowanie Cognitomniac Kompetencje Społeczne

  Cognitomniac Kompetencje Społeczne - gry rozwijające kompetencje społeczne

  Pakiet skupia się na rozwoju kompetencji społecznych w kilku obszarach. Gra Flipczart pozwala ćwiczyć wiedzę dot. znanych fraz, powiedzonek, tekstów piosenek. W grze Szafa grająca wymagane jest rozpoznawanie dźwięków często występujących w gospodarstwie domowym. W grze Dom należy wykazać się znajomością położenia przedmiotów w różnych pomieszczeniach domu.

  Cena:1999.00
 • Oprogramowanie Cognitomniac Komunikacja

  Cognitomniac Komunikacja - gry rozwijające funkcje komunikacyjne

  W pakiecie Komunikacja skupiamy się na rozwoju funkcji komunikacyjnych. W grze Flipczart odbywa się to w oparciu o znajomość popularnych w kulturze tekstów. Gra Szafa grająca ćwiczy umiejętność rozpoznawania dźwięków. Natomiast gra Gazeta uczy rozpoznawania i zapamiętywania zapisanych liter i cyfr.

  Cena:1999.00
 • Oprogramowanie Cognitomniac Myślenie

  Cognitomniac Myślenie - gry ćwiczące myślenia operacyjnego

  Pakiet pozwala ćwiczyć myślenie operacyjne, abstrahowanie, kojarzenie, kategoryzację. W grze Kino gracz musi znaleźć bardziej lub mniej abstrakcyjne elementy wspólne kategorii obrazków prezentowanych na ekranie. Gra Flipczart jest ustawiona tak, aby ćwiczyć umiejętność rozpoznania wzoru na prostych ciągach liczbowych.

  Cena:1999.00
 • Oprogramowanie do ćwiczenia pamięci Cognitomniac Pamięć

  Cognitomniac Pamięć - gry ćwiczące pamięć

  Pakiet pozwala ćwiczyć różne aspekty pamięci. Np. gra Tablica to standardowe ćwiczenie krótkotrwałej pamięci wzrokowej polegające na zapamiętywaniu i rozpoznawaniu obrazków. W grze Kuchnia ćwiczona jest pamięć przestrzenna, natomiast gra Flipczart została skonfigurowana tak, aby ćwiczyć pamięć długotrwała wymagając od gracza przypominania sobie znanych z kultury wierszyków, powiedzonek, tekstów popularnych piosenek.

  Cena:1999.00
 • Oprogramowanie Cognitomniac Postrzeganie

  Cognitomniac Postrzeganie - gry ćwiczące postrzeganie

  Gry z pakietu Postrzeganie łączy wspólna cecha – konieczność rozpoznania i zaklasyfikowania kształtu w ograniczonym czasie. Rozpoznawany bodziec musi być zidentyfikowany w oparciu o wcześniejsze instrukcje i/lub wiedzę gracza. Np. w grze Łąka należy rozpoznać zwierzę wśród dwóch, pojawiających się krótko obrazków.

  Cena:1999.00
 • Oprogramowanie wspierające Cognitomniac Terapia

  Cognitomniac Terapia - terapia funkcji poznawczych

  System – Cognitomniac Terapia to profesjonalne, komputerowe narzędzie terapeutyczne do rozwoju funkcji poznawczych.

  Terapia prowadzona jest w postaci atrakcyjnych wizualnie gier komputerowych. Niewątpliwą zaletą systemu jest możliwość skorzystania z gotowych pakietów gier skonfigurowanych do rozwoju konkretnych obszarów funkcjonowania poznawczego.

  Cena:5999.00
 • Pakiet oprogramowania Cognitomniac Trudności Szkolne

  Cognitomniac Trudności Szkolne - gry ćwiczące kompetencje szkolne

  Gry w pakiecie Trudności szkolne zostały tak dobrane, aby ćwiczyć kompetencje przydatne w szkole. W grze Tablica ćwiczona jest pamięć robocza. Zdolności matematyczne ćwiczone są w grze Flipczart, w której należy odkryć zasadę porządkującą ciąg liczbowy. Gra Kino wymaga abstrahowania, aby znaleźć regułę przypisującą obrazki do kategorii, w tej grze wykorzystywana jest wiedza szkolna (np. o klasyfikacji zwierząt).

  Cena:2599.00